KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
KRUŠNÉ HORY A PODKRUŠNOHOŘÍ
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Krušné hory
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

Exkurze Krajem Pernštejnů 2023

Ochutnávky, nové kontakty, milé úsměvy, krásné počasí a skvělá atmosféra...to vše provázelo první exkurzi Krajem Pernštejnů, která se konala 13. září 2023.
Jednodenní seminář s exkurzí byl zaměřen na výměnu zkušeností a sdílení příkladů dobré praxe v oblasti čerpání dotací z Programu rozvoje venkova 2014–2020 (PRV). Exkurze se zúčastnili držitelé regionální značky Kraj Pernštejnů, zástupci místních samospráv, místních akčních skupin i podnikatelské sféry. V rámci nadupaného programu navštívilo přes 40 účastníků několik úspěšných žadatelů programu PRV, zejména těch, registrovaných pod regionální producentskou značkou "KRAJ PERNŠTEJNŮ" na rozmezí Pardubického a Královéhradeckého kraje.
Dopolední program jsme zahájili na bylinkovém Statku Junek v obci Křičeň, kde nás kromě úžasné rodiny paní Junkové přivítala i všude se linoucí vůně meduňky. V rodinné tradici světa bylinek pokračují i děti majitelky, které nám představily novou řadu bylinných produktů. V blízkých Dolanech nám zázemí poskytl Statek Dolany, kde pořádají kouzelné svatby ve vesnickém stylu. My jsme však prostory venkovské stodoly využili pro konání vzdělávacího semináře „Jak na sociální sítě,“ se zkušenou lektorkou Terezou Faltejskovou. Svět Facebooku, Instagramu i Linkedinu nám přiblížila z profesionálního pohledu marketingového specialisty a přinesla tak užitečné informace nejen producentům Kraje Pernštejnů.

V odpolední části programu jsme se dozvěděli aktuality z Programu rozvoje venkova od zástupců místních akčních skupin. Za oblast Holicka představila novinky Ing. M. Kovářová, za Region Kunětické hory Ing. K. Holečková a za Bohdanečsko Ing. D. Dvořáková. Poté jsme se již přesunuli k dalšímu držiteli regionální značky Kraj Pernštejnů – společnosti Jedlé houby v Dolanech. Rodina pana Václavíka pěstující různé druhy hub včetně zázračného reishi nebo shitake nás provedla po své provozovně a ukázala výstupy z projekty PRV, např. novou technologii na výrobu substrátu. Autobus nás poté dopravil do Podůlšan, předposlední zastávky naší exkurze. Zde jsme se prošli švestkovými sady paní Kučerové, která je převzala po svém dědečkovi. Své „Švestky z Podůlšan“ prodává neobvykle i v samoobslužném stánku před svým statkem, na kterém chová i exotické pštrosy nebo pávy. „Všechny nositele značky Kraje Pernštejnů spojuje jedna věc, svoji práci dělají se zápalem a hlavně srdcem“ uzavírá M. Kaplavková, koordinátor regionální značky Kraj Pernštejnů.
Naše exkurze byla poté zakončena již mimo hranici regionu Kraj Pernštejnů - prohlídkou Pivovar Beránek, národní kulturní památky z 18. století, která prošla citlivou rekonstrukcí. V rámci prohlídky pivovaru nám byly představeny výstupy z projektu PRV.

Díky této celodenní exkurzi a zhlédnutým příkladům dobré praxe tak mohli účastníci získat inspiraci pro využití možností získání finanční podpory z evropských zdrojů prostřednictvím Strategického plánu Společné zemědělské politiky na období 2023–2027 (SP SZP).
Na závěr nám dovolte ještě vyslovit poděkování všem zúčastněným i navštíveným podnikům. Za finanční podporu akce pak patří velký dík Celostátní síti pro venkov.
statek dolany
DALŠÍ INFORMACE: MAS Region Kunětické hory
Zveřejněno 29.09.2023 v 09:27 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Kalendář akcí oblasti
Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba